ΣΠΟΥΔΑΙΟΣ Ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ ... 3-1!

Φωτογραφία του Manolis Plakianos.

Σπουδαία εμφάνιση του ΦΩΣΤΗΡΑ, απέναντι σε ένα αξιόλογο αντίπαλο!

Πολύ καλός ο σημερινός ΦΩΣΤΗΡΑΣ που ήξερε τι ζήταγε στο γήπεδο!
Ο φονέας, παίζοντας απλά, αλλά παθιασμένα, δημιούργησε φάσεις, έκανε ευκαιρίες και έβαλε τρία γκολ.
Η ομάδα της Βάρδας, η οποία ήταν μια απ' τις καλύτερες ομάδες που πέρασαν από τον Ταύρο, έχασε σημαντική ευκαιρία με τον Σαμπανέι, ενώ είχε και δοκάρι με τον Βατσή στο 65'.
Ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ προηγήθηκε στο 30' με ωραίο πλασέ του Σκάρου μετά από σέντρα του Δωροβίνη.
Η ομάδα της Βάρδας ισοφάρισε 33' με τον Ανδριέλο, μετά από λανθασμένη έξοδο του Κορεπίνη.
Στο 75' και ενώ ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ πίεζε για το γκολ, ο Δωροβίνης με μαγικό τρόπο τροφοδότησε τον Κουτσούμπα, ο οποίος έκανε εύκολα το 2-1.
Δυο λεπτά αργότερα, ο Χαρίτος με υποδειγματικό ελιγμό και σουτ έξω από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στο δεξί ''γάμα'' της εστίας του Καπούταγλη κάνοντας το 3-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς!
Στο 60' παραλίγο το ματς να τιναχθεί στον αέρα, όταν ο Σαμπανάε χτύπησε εκτός φάσης τον Μανδύλη με αποτέλεσμα να γίνει ''σύρραξη'' με τον διαιτητή (που εξόργισε αρκετές φορές την εξέδρα) να αρκείται στην ... κίτρινη κάρτα!!!

***Πριν το παιχνίδι τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή, στην μνήμη του αδικοχαμένου αθλητή του Αίολου Ταύρου Βασίλη Γιώργαρου.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Κώστας Αρζένης) Κουρεπίνης, Κόπελας, Μανδύλης, Μεντής, Μπούρας, Ρόκκας(70′ λ.τρ. Βλάχος), Κουτσούμπας (83′ Κοσμίδης), Χαρίτος (77′ Παραράς), Κρολ, Δωροβίνης, Σκάρος
ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ (Ηλίας Φωτόπουλος) Καπούταγλης, Πολίτης Π., Παλιάτσος, Σιδέρης (80′ λ.τρ. Πατάπης), Ανδριέλος, Πολίτης Γ., Καρούτης, Βατσής (75′ Καλογερόπουλος), Σαμπανέι, Ντόμας, Μητρόπουλος (65′ Γούρμος).