Κυριακή 15 Μαΐου 2016

ΕΠΙΣΚΟΠΗ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 1-1

Ήρθε ισόπαλος (1-1) εκτός έδρας με την Επισκοπή και πλέον θέλει μόνο νίκη στο ντέρμπι κορυφής με τον ΟΦΗ ο «Φονέας»

Εχασε το πλεονέκτημα της ισοπαλίας... Ο Φωστήρας δεν κατάφερε να νικήσει εκτός έδρας την Επισκοπή (1-1 το τελικό αποτέλεσμα) το απόγευμα της Κυριακής (15/5) για την 29η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής και έδωσε την ευκαιρία στον ΟΦΗ (νίκησε 1-0 τους Τράχωνες) να τον προσπεράσει, ενώ απώλεσε το πλεονέκτημα της ισοπαλία στο ντέρμπι κορυφής της τελευταίας αγωνιστικής την ερχόμενη Κυριακή (22/5) στο Ηράκλειο.
Η ομάδα του Ταύρου κατάφερε να προηγηθεί με τον Ντάφλα στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης, ωστόσο η χαρά της κράτησε μόνο δύο λεπτά, καθώς στο 58' ο Νίκου σκόραρε για λογαριασμό των γηπεδούχων, φέρνοντας και πάλι το ματς στα ίσα, με το 1-1 να παραμένει μέχρι το τέλος.
Πλέον οι «κιτρινόμαυροι» θέλουν μόνο «τρίποντο» την ερχόμενη αγωνιστική στο Ηράκλειο, προκειμένου να πάρουν αυτοί το «εισιτήριο» για τη Β' Εθνική.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Σπύρος Σπυριδάκης):Γεωργίου, Καψιώτης, Νίκου, Παπαδήμα, Χαλκιαδάκη, Μπάτζεφ, Γούλας (69′ λ.τ. Σίσκοφ), Ιβάνοφ (90′ Πάττας), Μίλιτς, Μηνάς, Ντινιωτάκης (90′ Μανωλακάκης)
ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Κώστας Ψυρόπουλος): Γιόρας, Καλημέρης, Κόπελας, Νικολόπολος (74′ Καϊμακαμούδης), Βελέτης, Μαγγίνας, Ντάφλας, Σκάρος, Όγκμποε, Στάμος (55′ Ταχματζίδης), Ζαγοριανός (90′ Γεροκωνσταντής)
ΠΗΓΗ: a-sports