Κυριακή 17 Απριλίου 2016

ΟΔΥΝΗΡΗ ΗΤΤΑ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ!

Τι κι αν οι ελπίδες του για παραμονή είναι ελάχιστες; Ο ΠΑΟ Κρουσώνας έκανε τη ζημιά στο Φωστήρα και πανηγύρισε σπουδαία νίκη με 3-2 κάνοντας παράλληλα ένα μεγάλο δώρο στον συμπολίτη ΟΦΗ. Η ομάδα του Ηρακλείου άνοιξε το σκορ στο 28’ με τον Χύζι, ο οποίος σκόραρε σε κενή εστία μετά από κεφαλιά πάσα του Μανουσάκη.
Το 1-0 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου όμως στην επανάληψη και ειδικά στο τελευταίο τέταρτο ήταν όλο το …ζουμί του αγώνα. Αρχικά, στο 76’ ο Ζανελάρης με σουτ έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του Μηνά Πίτσου, όμως ο Φωστήρας μείωσε σε 2-1 στο 81’ με κεφαλιά του Ζαγοριανού. Η χαρά των φιλοξενούμενων όμως δεν κράτησε πολύ καθώς στο 83’ ο Μανουσάκης έκανε το 3-1 για τους γηπδούχους.
Η ομάδα του Ταύρου ένα λεπτό αργότερα μείωσε σε 3-2 με σουτ του Καϊμακαμούδη, ωστόσο, δεν κατάφερε στη συνέχεια να πετύχει κι άλλο γκολ που θα της έδινε έστω το βαθμό. Ο ΠΑΟ Κρουσώνα τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες καθώς στο 92’ αποβλήθηκε ο Πήλιος.
Αξιοσημείωτο είναι πως λίγο πριν την έναρξη του ματς τα μεγάφωνα του γηπέδου στον Κρουσώνα έπαιζαν τον ...ύμνο του ΟΦΗ.
Διαιτητές: Κυρίτσης (Δωδεκανήσου), Σινιοράκης (Χανίων)-Κομκότος (Ρεθύμνου)
ΠΑΟ ΚΡΟΥΣΩΝΑ (Μηνάς Πίτσος): Καλογεράκης, Μποχώνης, Παπουτσιδάκης, Λογοθέτης, Κανδηλάκης, Χύζι, Μανουσάκης, Σκούφος (86' Χελά), Πήλιος, Ανωγειανάκης (81' Κομνηνός), Ζανελάρης (77' Τσακάνι)
ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Κώστας Ψυρόπουλος): Γιώρας, Κόπελας (71' Γεροκωνσταντής), Βελέτης (46’ Καϊμακαμούδης), Μανάλης, Παραράς, Μαγγίνας, Ταχματζίδης, Σκάρος (60' Ντάφλας), Ζαγοριανός, Ντάλας, Όγκμποε.
ΠΗΓΗ: pamebala