Κυριακή 17 Ιανουαρίου 2016

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 0-3 ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ!

12571246_10208514124276740_356111457_n

Την σχετικά εύκολη επικράτηση πέτυχε το Κ-17 του Φωστήρα απέναντι στον Απόλλωνα (κ-16) εκτός έδρας με 0-3 !
Το παιχνίδι δεν ήταν τόσο εύκολο όσο δείχνει το τελικό σκορ αφού οι δυνατοί άνεμοι δεν αφήναν πολλά περιθώρια για ποδόσφαιρο.
Ωστόσο από την αρχή ο Φωστήρας έκανε φανερές τις προθέσεις.
Από το πρώτο 10λεπτο είχε το περισσότερο διάστημα την κατοχή και απείλησε τον Απόλλωνα στην αρχή με μακρινά σουτ και στην συνέχεια με τετ α τετ του Ρεμούνδου που όμως δεν είχε ευτυχή κατάληξη αφού πήγε το πλασέ πάνω στον τερματοφύλακα.
Στο 2ο ημίχρονο όμως είχε τον αέρα με το μέρος του και παίζοντας με την μπάλα κάτω κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 50′ με τον για μια ακόμα Κυριακή καλύτερο του γηπέδου Κουτσουμπά έπειτα από ωραίο συνδυασμό με τον Ρεμούνδο.
Η καθολική υπεροχή ήταν δεδομένη και έτσι στο 60′ μετά από κόρνερ του Συκαρά και κακή απομάκρυνση των γηπεδούχων ο Χάιδος έγραψε 0-2 για να έρθει μετά η διεύρυνση του σκορ από τον Συκαρά μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Κουτσουμπά.
Έτσι εκμεταλλευόμενος και τα αποτελέσματα των υπόλοιπων που τον καταδιώκουν ΑΕΚ και Ηλισιακού οδηγεί την κούρσα με 7 βαθμούς διαφορά.