Δευτέρα 14 Δεκεμβρίου 2015

ΠΛΑΣΜΑΤΙΚΟ ΤΟ ΣΚΟΡ!

Άλλο ένα νικηφόρο παιχνίδι για την ομάδα μας.
Αυτή την φορά το σκορ (1-0) είναι τελείως πλασματικό, αφού ο φονέας έχασε πληθώρα ευκαιριών.
Στο πρώτο ημίχρονο, ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ ήταν καταιγιστικός, αφού η μια ευκαιρία διαδεχόταν την άλλη. Δεν είναι υπερβολή να πούμε ότι 3-4 φορές η ομάδα μας αστόχησε από την .... μικρή περιοχή.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός έπεσε εξαιτίας της κούρασης αλλά και της αρνητικής ψυχολογίας από τις χαμένες ευκαιρίες.
Πάντως, το θερμό χειροκρότημα των φιλάθλων στο τέλος του αγώνα, επικρότησε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών μας.
Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο κακός αγωνιστικός χώρος.
Ένα γήπεδο - χωράφι, σαν το γήπεδο του Ταύρου, είναι ανασταλτικός παράγοντας για την ομάδα που θέλει να δημιουργήσει. Έτσι ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ, εκτός από την Κρητική ομάδα, είχε να αντιμετωπίσει και το ανισόπεδο γήπεδο, με τις εκατοντάδες λακκούβες και τα επικίνδυνα ... πατήματα.
Το επόμενο ματς στο ''Σπύρος Γιαλαμπίδης'' είναι σε περίπου ένα μήνα (10/1/2016). Ελπίζουμε οι υπεύθυνοι να διορθώσουν ότι μπορούν και να δρομολογήσουν την άνοιξη εργασίες για την ολική αποκατάσταση του χλοοτάπητα για να πάψει να μπαίνει σε κίνδυνο η ακεραιότητα των ποδοσφαιριστών.