Κυριακή 6 Δεκεμβρίου 2015

Η ΕΠΕΛΑΣΗ ΤΟΥ ΦΟΝΕΑ! 6 ΣΤΑ 6 ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ!!!

Μια σπουδαία νίκη προσέθεσε στη συγκομιδή του ο Φωστήρας που σε ακόμη ένα ματς έβγαλε μεγάλη καρδιά στο γήπεδο επικρατώντας αυτή τη φορά με 2-1 του ΑΟ Γλυφάδας με γκολ του αρχηγού, Σπύρου Δωροβίνη στο 2′ των καθυστερήσεων.
Ο” Φονέας” παρότι βρέθηκε σε δύσκολη θέση με δεδομένο ότι ισοφαρίστηκε, κρατούσε το καλύτερο για το τέλος, αφού έτσι όπως απέδρασε από το Ηράκλειο, κατάφερε με ανάλογο τρόπο να πάρει ακόμη μια τεράστια σημασίας νίκη η οποία διατήρησε το συγκρότημα του Κώστα Ψυρόπουλου στην κορυφή
. Αντιθετα η Γλυφάδα τα έχει με την τύχη της αφού γνώρισε την ήττα στις καθυστερήσεις παραμένοντας σε δύσκολη θέση.
Στο α” μέρος το ματς δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, με τους φιλοξενούμενους να έχουν κάποιες καλές στιγμές στον αγώνα.
Στην επανάληψη, με την είσοδο των Κούτρου και Στάμου, η ιστορική ομάδα του Ταύρου αύξησε την πίεση της και κατάφερε να προηγηθεί στο 70′ με τον Στάμο να γράφει το 1-0.
Λίγα λεπτά αργότερα, η Γλυφάδα είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει όμως η κεφαλιά του Μπούμπα κατέληξε στο δοκάρι της εστιας του Μπότου.
Λίγο αργότερα, ο ίδιος ποδοσφαιριστής ευνοήθηκε από τις κόντρες και με σουτ ισοφάρισε, τιμωρώντας την παλιά του ομάδα.
Στα επόμενα λεπτά οι γηπεδούχοι έχοντας την ψυχολογία δημιούργησαν κάποιες ευκαιριές με τους Παικόπουλο, Κόκκαλη και Καλογιάννη οι οποίες δεν βρήκαν στόχο.
Κι ενω όλα έδειχναν ότι το 1-1 θα έμενε μέχρι τέλους, ο Σπύρος Δωροβίνης πέτυχε ακόμη ένα σπουδαίο γκολ για τον Φονέα αφού με σουτ στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 2-1
ΑΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Θανάσης Μπέλλος) Ζιώγκας, Τσιτοφωτος, Σινανι, Μπουμπας, Παικοπουλος, Σταμπουλογλου, Κοντι, Ντουνης (), Καλογιαννης, Παντελης (88′ Ψαράκης), Κατσίβελας (55′ Κόκκαλης)
ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Κώστας Ψυρόπουλος): Μπότος, Χαλκιάς Μανάλης, Παραράς, Μαγγίνας, Βελέτης, Λάσκαρης, Ντάφλας (46′ Κουτρος), Όγκποε (90+3 Κολιόπουλος), Δωροβινης, Καιμακαμουδης (65′ Στάμος).

ΠΗΓΗ: stoplekto