Κυριακή 11 Ιανουαρίου 2015

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΦΟΝΕΑ!

Φωστήρας - ΑΟΤ Αλίμου 1-0 | onsports.gr

Ο «Φονέας» πήρε το… όπλο του, καθώς επικράτησε 1-0 του ΑΟΤ Αλίμου στο ντέρμπι της παραμονής στον Νότιο όμιλο της Football League και έδειξε σημάδια… ζωής.
«Χρυσός» σκόρερ για το «συγκρότημα» του Κριστόφ Βαζέχα, ήταν ο Ράμα, ο οποίος στο 17ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε τη σύγχυση στα καρέ του Βλάχου και σκόραρε για την ομάδα του Ταύρου. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά στην εκπνοή του ημιχρόνου η κεφαλιά του Ιωάννου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΑΟΤ Αλίμου ήταν αυτός που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις προϋποθέσεις που δημιούργησε μπροστά στην εστία του Γκέκα, ενώ οι γηπεδούχοι ήταν επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις, χωρίς να καταφέρουν να «κλειδώσουν» το «τρίποντο». Ωστόσο, παρά την πίεση των φιλοξενούμενων, ο «Φονέας» πήρε τη νίκη και παράλληλα σημαντική… ανάσα.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Κριστόφ Βαζέχα): Γκέκας, Μήτκας, Αχείμαστος, Γρομητσάρης, Ζυγογιάννης (26' Βλάχος), Τεγούσης, Κακαράς, Σιώπης, Μουστόγιαννης (53' Σακελλαρίου), Ράμα (77' Μουκίδης), Ποτουρίδης.
ΑΟΤ ΑΛΙΜΟΥ (Πέτρος Δημητρίου): Βλάχος, Βιγιαφάνε, Καλαϊτζίδης (70' Ρούπι), Νικολόπουλος, Γαβρήλ, Γούλας (46' Κάρδαρης), Μπεριέξ, Παντελής (56' Σταύρου), Σαγανάς, Καραμέρης, Ιωάννου.