Παρασκευή 10 Οκτωβρίου 2014

ΚΡΙΣΤΟΦ ΒΑΖΕΧΑ: ''ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΜΟΥ''

Ο τεχνικός του Φωστήρα στάθηκε στη φάση του γκολ του Κοτσώνη, που ήταν «επιθετικό φάουλ».
Δεν ήταν κανονικό το γκολ του Απόλλωνα σε βάρος του Φωστήρα, κατά τον Κριστόφ Βαζέχα.
Ο προπονητής της ομάδας του Ταύρου υποστήριξε ότι υπήρξε παράβαση.
Η τοποθέτησή του μετά την ήττα του «φονέα» από την «Ελαφρά Ταξιαρχία» έχει ως εξής:
 «Να ευχηθώ καλή σεζόν. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στην ομάδα μου. Τα παιδιά προσπάθησαν για 90 λεπτά για κάτι καλό. Η πρώτη αγωνιστική έχει πάντα άγχος και εμείς στα πρώτα 20-25 λεπτά δεν είχαμε καλή κυκλοφορία. Όσο περνούσε η ώρα τα πηγαίναμε καλύτερα, παίξαμε από τα πλάγια και θα μπορούσαμε να κάνουμε τη ζημιά. Ξέραμε ότι είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια καλή ομάδα. Μας περίμενε ένα δύσκολο ματς. Ο Απόλλων δεν είχε καθαρές φάσεις για γκολ. Στεναχωριέμαι που από ένα λάθος δεχτήκαμε γκολ. Μου είπαν από τον πάγκο και από την τηλεόραση ότι υπήρξε φάουλ. Και είναι κρίμα. Μερικές φορές κάτι παίρνεις, μερικές πρέπει να πληρώσεις.
Και πριν από το γκολ δόθηκε πλάγιο άουτ. Ο ένας διαιτητής το έδωσε υπέρ μας, ο άλλος σε βάρος μας. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου. Από αύριο θα κοιτάξουμε το επόμενο δύσκολο παιχνίδι στα Χανιά. Εύχομαι στον Νίκο (σ. Κωστένογλου) ό,τι καλύτερο και να πετύχει»