Κυριακή 4 Μαΐου 2014

ΒΑΘΜΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΨΑΧΝΑ Ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ! (1-1)

Σοκ στα Ψαχνά, 1-1 με Φωστήρα | onsports.gr

«Έμφραγμα» υπέστησαν σήμερα στα Ψαχνά, καθώς ο τοπικός Ηρακλής «κρατούσε» μέχρι τις καθυστερήσεις τη νίκη κόντρα στον Φωστήρα, αλλά τότε ο Φονέας ισοφάρισε σε 1-1. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με αργό τέμπο. Είναι χαρακτηριστικό πως η πρώτη καλή στιγμή του ματς έγινε στο 33' με το σουτ του Σεχολάρι. Στο 42' ο Μοσχονάς μπλόκαρε το χλιαρό σουτ του Μπουμάλ, ενώ στις καθυστερήσεις ο Αθανασόπουλος μπλόκαρε εκείνο του Γκίνο.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (49') οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπουμάλ, ο οποίος με ωραία προσποίηση και σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Φωστήρα. Στο 68' ο Ηρακλής Ψαχνών θα μπορούσε να είχε πετύχει και δεύτερο γκολ με τον Γκμπαγκουιντί, ενώ στο 79' ο Ρουγκάλας επενέβη σωτήρια προ του Μπουμάλ. Και ενώ όλα έδειχναν πως οι γηπεδούχοι θα πάρουν ακόμη μία νίκη, στις καθυστερήσεις μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκίνο και λάθος του Πατσατζόγλου, η μπάλα έφτασε στον Λύρα που ισοφάρισε με σουτ από τα δύο μέτρα.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ: Aθανασόπουλος, Παλαιολόγος, Παληγεώργος, Τζανής, Μπακομήτρος, X. Πατσατζόγλου, Τσιμότζι (46' Γκεμίσης), Τσούτσης (62' Σταματής), Γκμπαγκουιντί, Μπουμάλ (83' Ντελέκος), Κρητικός.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μοσχονάς, Αχείμαστος, Γαρουφαλιάς, Ρουγκάλας, Ζιαμπάρης, Γκίνο, Κακαράς, Τεγούσης (62' Σμυρλής, 74' λ.τ. Λεοντίου), Μουστόγιαννης, Γ. Μπαστάνης (71' Λύρας), Σεχολάρι.
ΠΗΓΗ: infootball