Πέμπτη 24 Απριλίου 2014

ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ!

Όταν στις 30-3 νικούσαμε τα Ψαχνά και μπαίναμε στα play off, ξαφνιάστηκαν πολλοί.
Άλλοι τόσοι ενοχλήθηκαν!
Η αλήθεια είναι ότι είμαστε απρόσκλητοι!
Δεν μας περίμεναν.
Γι αυτό προσπαθούν να μας βγάλουν από την μέση.
Αφού αγωνιστικά δεν μπορούν να το κάνουν αυτό, επιστρατεύτηκε η διαιτησία.
Όμως και πάλι είναι δύσκολο!
Γιατί ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ δεν δίνει τέτοια δικαιώματα.
Δεν παίζει σκληρά, δεν παίζει βρόμικα, δεν διαμαρτήρεται...
Έτσι εφευρέθηκε η τιμωρία για ''θέατρο'' σε όποιον παίχτη της ομάδας μας πέφτει στην αντίπαλη περιοχή.
Αυτή την ποινή την πληρώσαμε στους δύο πρώτους αγώνες στην Θεσσαλονίκη και στην Πιερία, μένοντας με 10 παίχτες για 24 και 33 λεπτά αντίστοιχα και χάνοντας τους παίχτες για το επόμενο παιχνίδι.
Χθες είχαμε παρόμοιο σκηνικό στην Κέρκυρα, με τον διαιτητή να μην δίνει καθαρό πέναλτι στον Τασουλή στο 93', δίνοντας του μάλιστα κίτρινη κάρτα πάλι για ''θέατρο'' (!!!), στερώντας του την συμμετοχή στα δύο επόμενα παιχνίδια.
Επίσης, και χθες αλλά και στον Ταύρο με τον Βόλο, η ομάδα μας ''φωνάζει'' για δυο περιπτώσεις πέναλτι.
Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός ότι το συνδρομητικό κανάλι και στις δύο περιπτώσεις δεν τα έδειξε σε επανάληψη.