Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2014

ΦΟΥΛ ΓΙΑ ΤΕΤΡΑΔΑ Ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ!

Ένα γκολ ήταν αρκετό για τον Φωστήρα προκειμένου να πανηγυρίσει την ένατη φετινή του νίκη, επικρατώντας 1-0 του Φωκικού στον Ταύρο
Η ομάδα του Τζάκι Ματάισεν ήταν σαφώς ανώτερη της αντιπάλου της και δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα στο αμυντικό κομμάτι, σκοράροντας νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο για να «σφραγίσει» τους τρεις βαθμούς και να παραμείνει σε απόσταση… αναπνοής από την τετράδα της κορυφής του Νότιου Ομίλου.
Στο 52ο λεπτό του αγώνα ο Μακρίδης ήταν αυτός που νίκησε τον Μελίσσα, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα με εξαιρετικό βολέ, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Οι γηπεδούχοι «έχτισαν» στο προβάδισμά τους και στο 73’ έχασαν την ευκαιρία να πετύχουν δεύτερο γκολ, όμως η κεφαλιά του Ρουγκάλα πέρασε άουτ, ενώ ίδια κατάληξη είχε και η κεφαλιά του Σεχολάρι στο 84’.
Ο Φωκικός τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς ο Θέος αποβλήθηκε στο 93’, βλέποντας δεύτερη κίτρινη κάρτα.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μοσχονάς, Αχείμαστος, Ρουγκάλας, Ζιαμπάρης, Τασουλής, Κακαράς, Γκίνο (88’ Σμυρλής), Τεγούσης, Λύρας, Μακρίδης (66’ Μουστογιάννης), Σεχολάρι
ΦΩΚΙΚΟΣ: Μελίσσας, Καλαγκάνης, Πολυχρονάκης, Σιμονιάν, Ασίγκμπα, Αλβάρεζ, Θέος, Σκαρίμπας, Ράντι (57’ Γεωργουσόπουλος), Φράγκος, Τζέκος.
ΠΗΓΗ: ONSPORTS