Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2013

ΕΦΙΑΛΤΙΚΟ 5-1

Ολυμπιακός Βόλου-φωστήρας 5-1
Σε παράσταση για ένα ρόλο εξελίχθηκε το παιχνίδι του Βόλου με τον Φωστήρα, καθώς ο Ολυμπιακός έκανε πάρτι και επικράτησε εύκολα με 5-1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 16' με τον Γκούρμα, με τον Σεχολάρι να απαντά και να ισοφαρίζει στο 31' για τον «Φονέα».

Η συνέχεια όμως, ανήκει στους γηπεδούχους, που στην εκπνοή του ημιχρόνου πήραν εκ νέου το προβάδισμα με απευθείας φάουλ του Κατσίκη, ενώ στο 65' ο Μελίσσης έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Ο επιθετικός μονόλογος του Ολυμπιακού δε σταμάτησε εκεί, καθώς στο 78' ο Γκούρμα έκανε το 4-1, ενώ το τελικό σκορ έγραψε ο Μπρέσκα στις καθυστερήσεις.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Μανουέλ Ρόκα): Γκίτκος, Καρράς, Αρβανίτης, Μελίσσης, Κόμνος, Ρόκας, Πόνσε (46' Καπετάνος), Μπρέσκα, Κατσίκης (76' Ακόστα), Δεινόπαπας (64' Πινδώνης), Γκούρμα.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Τζάκι Ματάισεν): Μοσχονάς, Ανδρίκος (29' Γιαννούλης), Αχείμαστος, Κουλιμπαλί, Εμέκα, Κακαράς, Παναγιωτόπουλος, Σεχολάρι, Τασούλης, Βούζας (70' Κόντης), Μακρίδης (70' Τεγούσης).
ΠΗΓΗ:GAZZETA