Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

ΔΙΠΛΟ ΣΤΟΝ ΤΑΥΡΟ!

Για την πρώτη εντός έδρας νίκη ο Φωστήρας

Μεγάλο «διπλό» έκαναν σήμερα τα Χανιά, που κέρδισαν στον Ταύρο τον Φωστήρα με 2-0.
Οι γηπεδούχοι απείλησαν στα πρώτα λεπτά με τους Κιμανί (4'), Σεχολάρι (12'), όμως οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 14' με το σουτ του Τσάτσου. Μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου, τα Χανιά άγγιξαν ακόμη ένα γκολ με τον Λουκίνα στο 44'.
Στο 61' οι Κρητικοί διπλασίασαν τα τέρματά τους με την κεφαλιά του Χατζηισαϊα και κάπου εκεί το ματς... τελείωσε. Μέχρι το φινάλε οι γηπεδούχοι απείλησαν με τους Σεχολάρι (64'), Τασούλη (73'), ενώ οι φιλοξενούμενοι με τους Πάγκαλο (69'), Λουκίνα (79'΄).
ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Παπαδόπουλος, Τασουλής, Ανδρίκος, Σεχολάρι, Παναγιωτόπουλος, Εμέκα, Βούζας (72' Κουσουρής), Κόντι, Κακαράς (46' Μακρίδης), Κουλιμπαλί, Κιμανί (72' Γιόνδης)
ΑΟ ΧΑΝΙΑ: Θεοδωρόπουλος, Παγώνης, Μανωλάς, Χατζηισαίας, Παπατζίκος, Τσάτσος (71' Ταταράκης), Πότσι (73' Κονσταντίνοφ), Βασιλόγιαννης (63' Μπουντόπουλος), Λουκίνας, Τσάτσαρης, Πάγκαλος
ΠΗΓΗ:INFOOBALL