Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2013

ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ...Ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ

Με το γκολ του Καραμάνου στο 77' ο Ατρόμητος πήρε τη νίκη με 1-0 επί του Φωστήρα και παράλληλα το προβάδισμα ενόψει του επαναληπτικού, που θα πραγματοποιηθεί στις 31 Οκτωβρίου στο γήπεδο του Περιστερίου.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με τους φιλοξενούμενους να έχουν την κατοχή της μπάλας στα πρώτα είκοσι λεπτά, αλλά τους γηπεδούχους να ανεβάζουν στη συνέχεια ρυθμούς και να πιέζουν για το γκολ. Στο 23' ο τερματοφύλακας του Φωστήρα, Παπαδόπουλος δεν ανησύχησε στην κεφαλιά του Λαζαρίδη, ενώ στο 35' ο Σηφάκης είδε την μπάλα να περνάει δίπλα από το δοκάρι του στο σουτ του Κιμανί.

Στο 55' ο Ατρόμητος απείλησε με τον Φάμπιο από το ύψος του πέναλτι, ενώ και η κεφαλιά του Καμπάση του Φωστήρα δεν είχε καλύτερη τύχη έπειτα από το φάουλ του Κακαρά. Στο 71' ο Κιμανί από πλάγια θέση επιχείρησε το σουτ, χωρίς όμως αποτέλεσμα, αλλά τελικά ο Ατρόμητος έξι λεπτά αργότερα ήταν αυτός που πήρε το προβάδισμα στο σκορ. Στο 77' οι Περιστεριώτες βγήκαν στην αντεπίθεση, ο Γεωργίου βρήκε τον Καραμάνο και ο επιθετικός των "κυανόλευκων" δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-1.
Φωστήρας (Ματάισεν): Παπαδόπουλος, Κάργας, Εμέκα, Καμπάσης, Κακαράς, Ανδρίκος, Τεγούσης, Τασουλής, Μαυρίδης, Σεχολάρι (46' Παναγιωτόπουλος), Κιμανί.
Ατρόμητος (Γιώργος Παράσχος): Σηφάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Ταυλαρίδης, Μπρίτο, Γεωργίου, Νάστος, Καλλέργης (46' Φάμπιο), Ιγκλέσιας, Καραμάνος, Δημούτσος, Λαζαρίδης.
ΠΗΓΗ: infootball